Murata Electronics North America LQP15MN1N8C00D
LQP15MN1N8C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQP15MN1N8C00D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQP15MN1N8C00D.pdf
Availability of LQP15MN1N8C00D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQP15MN1N8C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15MN1N8C00D
Internal Part NumberEIS-LQP15MN1N8C00D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQP15MN1N8C00D today.
SeriesLQP15MN1
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15MN1N8C00D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15MN, LQP15MN1N8C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15MN1N8C00D Details Description
Related parts for LQP15MN1N8C00D
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PANEL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.51"L X 2.52"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TOOL CRIMP datasheet.pdf
5 V, 12-Bit, Serial 3.8 ms ADC in 8-Pin Package IC datasheet.pdf