Murata Electronics North America LQP15MN2N0
LQP15MN2N0 picture photo
Mfg. Part Number
LQP15MN2N0
Datasheet Download
LQP15MN2N0.pdf
Availability of LQP15MN2N0
QUANTITY
LQP15MN2N0 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15MN2N0
Internal Part NumberEIS-LQP15MN2N0
Delivery TimeIn stock, ship LQP15MN2N0 today.
SeriesLQP15M
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15MN2N0
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15, LQP15MN2N0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15MN2N0 Details Description
Related parts for LQP15MN2N0
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39 OHM 5% 16W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf
MICRO 21 M 24" YEL JACKP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ27411 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf