Murata Electronics North America LQP15MN2N8W02D
LQP15MN2N8W02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP15MN2N8W02D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.8NH 190MA 400 MOHM
Datasheet Download
LQP15MN2N8W02D.pdf
Availability of LQP15MN2N8W02D
QUANTITY
LQP15MN2N8W02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15MN2N8W02D
Internal Part NumberEIS-LQP15MN2N8W02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP15M
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThin Film
Material - Core-
Inductance2.8nH
Tolerance±0.05nH
Current Rating190mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP15MN2N8W02D
Related LinksLQP15MN, LQP15MN2N8W02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15MN2N8W02D Details Description
Related parts for LQP15MN2N8W02D
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
3D TRACKING/GESTURE CONTROLLER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W CM datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 0.4MM SMD datasheet.pdf
ZIF CIRCUIT BOARD RETAINER datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A 2DSN datasheet.pdf