Murata Electronics North America LQP15MN5N6B02T1
LQP15MN5N6B02T1 picture photo
Mfg. Part Number
LQP15MN5N6B02T1
Datasheet Download
LQP15MN5N6B02T1.pdf
Availability of LQP15MN5N6B02T1
QUANTITY
LQP15MN5N6B02T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15MN5N6B02T1
Internal Part NumberEIS-LQP15MN5N6B02T1
Delivery TimeIn stock, ship LQP15MN5N6B02T1 today.
SeriesLQP15MN5N
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15MN5N6B02T1
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15MN, LQP15MN5N6B02T1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15MN5N6B02T1 Details Description
Related parts for LQP15MN5N6B02T1
CAP FILM 390PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
IC DAC 10-BIT V-OUT I2C 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST 12V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 8W MONO 32TQFN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 65V NI1230S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 6.8M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 205X90MM 230VAC WIRE datasheet.pdf