Murata Electronics North America LQP15TN6N8H02D
LQP15TN6N8H02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP15TN6N8H02D
Datasheet Download
LQP15TN6N8H02D.pdf
Availability of LQP15TN6N8H02D
QUANTITY
LQP15TN6N8H02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP15TN6N8H02D
Internal Part NumberEIS-LQP15TN6N8H02D
Delivery TimeIn stock, ship LQP15TN6N8H02D today.
SeriesLQP15TN6
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQP15TN6N8H02D
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQP15TN, LQP15TN6N8H02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP15TN6N8H02D Details Description
Related parts for LQP15TN6N8H02D
SWITCH DIP EXT ACTUATOR 5POS SMD datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL 3ST LSTTL 20SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 100TQFP datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A MALE - B MALE 2M datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC MICROCONTROLLER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
BLZ 5.08/08/180 SN GY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf