Murata Electronics North America LQP18MN3N3C02D
LQP18MN3N3C02D picture photo
Mfg. Part Number
LQP18MN3N3C02D
Brief Description
FIXED IND 3.3NH 250MA 400 MOHM
Datasheet Download
LQP18MN3N3C02D.pdf
Availability of LQP18MN3N3C02D
QUANTITY
LQP18MN3N3C02D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQP18MN3N3C02D
Internal Part NumberEIS-LQP18MN3N3C02D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQP18MN_02
PackagingTape & Reel (TR)
TypeThick Film
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq17 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQP18MN3N3C02D
Related LinksLQP18MN, LQP18MN3N3C02D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQP18MN3N3C02D Details Description
Related parts for LQP18MN3N3C02D
IC LV FET BUS-EXCH SW 56-TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 10LLP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE MODULE 20V 400A 3TOWER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf