Artesyn Embedded Technologies LQS30A24-3V3REKJ
LQS30A24-3V3REKJ picture photo
Mfg. Part Number
LQS30A24-3V3REKJ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W
Datasheet Download
LQS30A24-3V3REKJ.pdf
Availability of LQS30A24-3V3REKJ
QUANTITY
LQS30A24-3V3REKJ Order Process
Ship out your order
Specifications of LQS30A24-3V3REKJ
Internal Part NumberEIS-LQS30A24-3V3REKJ
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.41" H (58.4mm x 36.8mm x 10.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency89.5%
Power (Watts) - Max99W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQS30A24-3V3REKJ
Related LinksLQS30A24, LQS30A24-3V3REKJ Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
LQS30A24-3V3REKJ Details Description
Related parts for LQS30A24-3V3REKJ
IC DETECTOR VOLT 1.3V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
RES 5.994K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
QFN-20 TO DIP-24 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
AMPLIMITE PLUG ASY POSTD 109 ZN datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 95.5VC DO214AA datasheet.pdf
DUAL P-CHANNEL 30V ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf