Murata Electronics North America LQS66C472M04M00-01/T052
LQS66C472M04M00-01/T052 picture photo
Mfg. Part Number
LQS66C472M04M00-01/T052
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQS66C472M04M00-01/T052.pdf
Availability of LQS66C472M04M00-01/T052
QUANTITY
LQS66C472M04M00-01/T052 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQS66C472M04M00-01/T052
Internal Part NumberEIS-LQS66C472M04M00-01/T052
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQS66C472M04M00-01/T052 today.
SeriesLQS66C472M04M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQS66C472M04M00-01/T052
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQS66C472M04M00-01/T052 Details Description
Related parts for LQS66C472M04M00-01/T052
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 4.70K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
STP POL KEY datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 7 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf