Artesyn Embedded Technologies LQS80A48-1V8RENJ
LQS80A48-1V8RENJ picture photo
Mfg. Part Number
LQS80A48-1V8RENJ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 1.8V 200W
Datasheet Download
LQS80A48-1V8RENJ.pdf
Availability of LQS80A48-1V8RENJ
QUANTITY
LQS80A48-1V8RENJ Order Process
Ship out your order
Specifications of LQS80A48-1V8RENJ
Internal Part NumberEIS-LQS80A48-1V8RENJ
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 11.8V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)80A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
Package / Case8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension2.30" L x 1.45" W x 0.41" H (58.4mm x 36.8mm x 10.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max144W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQS80A48-1V8RENJ
Related LinksLQS80A48, LQS80A48-1V8RENJ Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
LQS80A48-1V8RENJ Details Description
Related parts for LQS80A48-1V8RENJ
CONN HEADER 22POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
POST BINDING HEX 8/32 BLK AU datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 1A SOT-363 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 84POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SER/PAR 65M 52-QFN datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL GRN/GRN 5V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 36W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 30MA TO92-3 datasheet.pdf