Murata Electronics North America LQW03AW9N1J00D
LQW03AW9N1J00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW03AW9N1J00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9.1NH 460MA 220 MOHM
Datasheet Download
LQW03AW9N1J00D.pdf
Availability of LQW03AW9N1J00D
QUANTITY
LQW03AW9N1J00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW03AW9N1J00D
Internal Part NumberEIS-LQW03AW9N1J00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW03A
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance9.1nH
Tolerance±5%
Current Rating460mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq46 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant6.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.021" L x 0.016" W (0.53mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW03AW9N1J00D
Related LinksLQW03AW, LQW03AW9N1J00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW03AW9N1J00D Details Description
Related parts for LQW03AW9N1J00D
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 5P2T SLD NONSHORT datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA US6 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf