Murata Electronics North America LQW04AN18NH00
LQW04AN18NH00 picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN18NH00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW04AN18NH00.pdf
Availability of LQW04AN18NH00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW04AN18NH00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN18NH00
Internal Part NumberEIS-LQW04AN18NH00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW04AN18NH00 today.
SeriesLQW04AN
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW04AN18NH00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksLQW04A, LQW04AN18NH00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN18NH00 Details Description
Related parts for LQW04AN18NH00
FILTER POWER LINE EMI 20A SCREW datasheet.pdf
IC ADC 16BIT DUAL 2CH 48-LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC DRIVER VIDEO LPF HVSOF6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL 5A NEG VOUT 10LLP datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 10 POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf