Murata Electronics North America LQW04AN1N1C00D
LQW04AN1N1C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN1N1C00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.1NH 990MA 30 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN1N1C00D.pdf
Availability of LQW04AN1N1C00D
QUANTITY
LQW04AN1N1C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN1N1C00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN1N1C00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance1.1nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating990mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant20GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN1N1C00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN1N1C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN1N1C00D Details Description
Related parts for LQW04AN1N1C00D
IC OPAMP ISOLATION 50KHZ 16DIP datasheet.pdf
LED YLW DIFF 7.2X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 16TSSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 110V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG 500' datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-A MALE 3M BLK datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf