Murata Electronics North America LQW04AN3N9C00D
LQW04AN3N9C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN3N9C00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 530MA 100 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN3N9C00D.pdf
Availability of LQW04AN3N9C00D
QUANTITY
LQW04AN3N9C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN3N9C00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN3N9C00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating530mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant12GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN3N9C00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN3N9C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN3N9C00D Details Description
Related parts for LQW04AN3N9C00D
IC FPGA 138 I/O 160PQFP datasheet.pdf
SW KNOB SPST-NO ILL-YLW 110V datasheet.pdf
JACK .032-.046".220"L PRESS SN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MONITOR 8.4 LCD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/64 CLEAR 100' datasheet.pdf
IC FPGA 37 I/O 49CBGA datasheet.pdf
508 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A datasheet.pdf