Murata Electronics North America LQW04AN4N7C00D
LQW04AN4N7C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN4N7C00D
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 440MA 140 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN4N7C00D.pdf
Availability of LQW04AN4N7C00D
QUANTITY
LQW04AN4N7C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN4N7C00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN4N7C00D
Material - Core-
Inductance4.7nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating440mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN4N7C00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN4N7C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN4N7C00D Details Description
Related parts for LQW04AN4N7C00D
IC INVERTER GATE SGL 5-DSBGA datasheet.pdf
IC DAC 10BIT QUAD MICRPWR 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN INTERFACE MODULE HDR 40POS datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 36POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf