Murata Electronics North America LQW04AN5N1D00D
LQW04AN5N1D00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN5N1D00D
Brief Description
FIXED IND 5.1NH 470MA 120 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN5N1D00D.pdf
Availability of LQW04AN5N1D00D
QUANTITY
LQW04AN5N1D00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN5N1D00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN5N1D00D
Material - Core-
Inductance5.1nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating470mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN5N1D00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN5N1D00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN5N1D00D Details Description
Related parts for LQW04AN5N1D00D
IC CPLD 32MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 5POS 1.27MM datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 1A 90DEG datasheet.pdf
ANTENNA 1/2WV 2.4GHZ 10CM RPSMA datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 100MSPS DUAL 48TQFN datasheet.pdf
ADC 12BIT 3MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AA datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 48"X72 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf