Murata Electronics North America LQW04AN5N6D00D
LQW04AN5N6D00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN5N6D00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 470MA 120 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN5N6D00D.pdf
Availability of LQW04AN5N6D00D
QUANTITY
LQW04AN5N6D00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN5N6D00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN5N6D00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW04A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance5.6nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating470mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package03015 (0804 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN5N6D00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN5N6D00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN5N6D00D Details Description
Related parts for LQW04AN5N6D00D
MOD PWR ENTRY STD 20A 2PL QC PNL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SIREN 220VAC 32 TONE datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC PWR SW USB 1.5A 2CH 8MSOP datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1 TYPE A 33 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT PIN datasheet.pdf