Murata Electronics North America LQW04AN6N2D00D
LQW04AN6N2D00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW04AN6N2D00D
Brief Description
FIXED IND 6.2NH 390MA 190 MOHM
Datasheet Download
LQW04AN6N2D00D.pdf
Availability of LQW04AN6N2D00D
QUANTITY
LQW04AN6N2D00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW04AN6N2D00D
Internal Part NumberEIS-LQW04AN6N2D00D
Material - Core-
Inductance6.2nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating390mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW04AN6N2D00D
Related LinksLQW04AN, LQW04AN6N2D00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW04AN6N2D00D Details Description
Related parts for LQW04AN6N2D00D
RES SMD 84.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 75W 24V DUAL 15A datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 31POS THRUHL datasheet.pdf