Murata Electronics North America LQW1005A10NJ00T1M00-03
LQW1005A10NJ00T1M00-03 picture photo
Mfg. Part Number
LQW1005A10NJ00T1M00-03
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW1005A10NJ00T1M00-03.pdf
Availability of LQW1005A10NJ00T1M00-03
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW1005A10NJ00T1M00-03 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW1005A10NJ00T1M00-03
Internal Part NumberEIS-LQW1005A10NJ00T1M00-03
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW1005A10NJ00T1M00-03 today.
SeriesLQW1005A10NJ0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW1005A10NJ00T1M00-03
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQW1005A10NJ00T1M00-03 Details Description
Related parts for LQW1005A10NJ00T1M00-03
25MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
LEAD TEST PICO HK-SQ SKT BLK 6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN CODING PIN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X8L RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
14AWG 41/30 9C FOILBRAID 100' datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX BLUE TRANSP 12" datasheet.pdf