Murata Electronics North America LQW15AN15NH00D
LQW15AN15NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN15NH00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15NH 460MA 160 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN15NH00D.pdf
Availability of LQW15AN15NH00D
QUANTITY
LQW15AN15NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN15NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN15NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating460mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN15NH00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN15NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN15NH00D Details Description
Related parts for LQW15AN15NH00D
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 218K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 60MA 100 OHM TH datasheet.pdf