Murata Electronics North America LQW15AN1N3D10D
LQW15AN1N3D10D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN1N3D10D
Brief Description
FIXED IND 1.3NH 1.2A 17 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN1N3D10D.pdf
Availability of LQW15AN1N3D10D
QUANTITY
LQW15AN1N3D10D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN1N3D10D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN1N3D10D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.3nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating1.2A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)17 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant16GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN1N3D10D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN1N3D10D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN1N3D10D Details Description
Related parts for LQW15AN1N3D10D
RES 576K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 64K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
IC MPU M680X0 16MHZ 64QFP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 32QFN datasheet.pdf
HDWR KNURLED NUT 15/32 datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf