Murata Electronics North America LQW15AN1N3D80D
LQW15AN1N3D80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN1N3D80D
Brief Description
FIXED IND 1.3NH 3.15A 12 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN1N3D80D.pdf
Availability of LQW15AN1N3D80D
QUANTITY
LQW15AN1N3D80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN1N3D80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN1N3D80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Material - Core-
Inductance1.3nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating3.15A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)12 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant18GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN1N3D80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN1N3D80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN1N3D80D Details Description
Related parts for LQW15AN1N3D80D
IC OPAMP DUAL 3/5V R-TO-R 8-UMAX datasheet.pdf
IC DAC 14BIT QUAD PARA 44-PLCC datasheet.pdf
RES .56 OHM 5% 5W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 380MA 960 MOHM datasheet.pdf
IC XLATR 12B GTL/LVTTL 28TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 0.100 SMD datasheet.pdf