Murata Electronics North America LQW15AN1N5C00D
LQW15AN1N5C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN1N5C00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5NH 1A 30 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN1N5C00D.pdf
Availability of LQW15AN1N5C00D
QUANTITY
LQW15AN1N5C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN1N5C00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN1N5C00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1.5nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant18GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN1N5C00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN1N5C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN1N5C00D Details Description
Related parts for LQW15AN1N5C00D
CONN PC PIN CIRC 0.058DIA TIN datasheet.pdf
THERMOMETER GUN IR 8:1 W/LASER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TRANS S-BAND PWR LDMOS SOT502B datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 43K OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 68MA 30 OHM TH datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN RECP datasheet.pdf
470UF 250V 30X30MM 85C 5000H datasheet.pdf
Dual Channel, 20 MHz 10-Bit Resolution CMOS ADC IC datasheet.pdf