Murata Electronics North America LQW15AN20NG80D
LQW15AN20NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN20NG80D
Brief Description
FIXED IND 20NH 800MA 186 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN20NG80D.pdf
Availability of LQW15AN20NG80D
QUANTITY
LQW15AN20NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN20NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN20NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Material - Core-
Inductance20nH
Tolerance±2%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)186 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN20NG80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN20NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN20NG80D Details Description
Related parts for LQW15AN20NG80D
CONN HEADER 5POS 5.08MM STR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 18V 100A 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% DO-35 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 249 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FITTING 1 14 INSULATED datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A S363 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
500UF 75V 26X68 105C AXI datasheet.pdf