Murata Electronics North America LQW15AN21NG80D
LQW15AN21NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN21NG80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 21NH 780MA 202 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN21NG80D.pdf
Availability of LQW15AN21NG80D
QUANTITY
LQW15AN21NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN21NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN21NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance21nH
Tolerance±2%
Current Rating780mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)202 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN21NG80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN21NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN21NG80D Details Description
Related parts for LQW15AN21NG80D
RELAY TIME-DELAY OFF 24VDC PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 550MA 250 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf