Murata Electronics North America LQW15AN25NG80D
LQW15AN25NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN25NG80D
Brief Description
FIXED IND 25NH 750MA 221 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN25NG80D.pdf
Availability of LQW15AN25NG80D
QUANTITY
LQW15AN25NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN25NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN25NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance25nH
Tolerance±2%
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)221 mOhm Max
Q @ Freq31 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN25NG80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN25NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN25NG80D Details Description
Related parts for LQW15AN25NG80D
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
IC DRIVR HALF BRDGE HV OSC 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 10A 12.7 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V JB 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
10000UF 50V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf