Murata Electronics North America LQW15AN26NG80D
LQW15AN26NG80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN26NG80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 26NH 720MA 282 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN26NG80D.pdf
Availability of LQW15AN26NG80D
QUANTITY
LQW15AN26NG80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN26NG80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN26NG80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance26nH
Tolerance±2%
Current Rating720mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)282 mOhm Max
Q @ Freq29 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN26NG80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN26NG80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN26NG80D Details Description
Related parts for LQW15AN26NG80D
CONN FFC FPC RCPT 8POS 2.54MM datasheet.pdf
CBL RIBN 64COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HOOD FRONT ENTRY SZ12 M50 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC USB PWR SW/CTRLR CHRG 8MSOP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf