Murata Electronics North America LQW15AN27NH00D
LQW15AN27NH00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN27NH00D
Brief Description
FIXED IND 27NH 280MA 520 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN27NH00D.pdf
Availability of LQW15AN27NH00D
QUANTITY
LQW15AN27NH00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN27NH00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN27NH00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance27nH
Tolerance±3%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)520 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN27NH00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN27NH00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN27NH00D Details Description
Related parts for LQW15AN27NH00D
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 16-TSSOP datasheet.pdf
IC AUDIO CLOCK SOURCE 8-SOIC datasheet.pdf
12P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
CABLE HOLDER 2.5" #6 SCREW datasheet.pdf