Murata Electronics North America LQW15AN2N2B80D
LQW15AN2N2B80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN2N2B80D
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 2.53A 22 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN2N2B80D.pdf
Availability of LQW15AN2N2B80D
QUANTITY
LQW15AN2N2B80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN2N2B80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN2N2B80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating2.53A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant15.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN2N2B80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN2N2B80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN2N2B80D Details Description
Related parts for LQW15AN2N2B80D
JUMPER-H9991TR/1852VI/X 5" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAM TERMINAL POST FEED 1 1/8" datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VDC BLADE datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 24AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LED ASSY 3MM RIGHT ANGLE PCB datasheet.pdf