Murata Electronics North America LQW15AN2N3B80D
LQW15AN2N3B80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN2N3B80D
Brief Description
FIXED IND 2.3NH 2.53A 22 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN2N3B80D.pdf
Availability of LQW15AN2N3B80D
QUANTITY
LQW15AN2N3B80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN2N3B80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN2N3B80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance2.3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating2.53A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant15.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN2N3B80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN2N3B80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN2N3B80D Details Description
Related parts for LQW15AN2N3B80D
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
XL25 CERAMIC BOARD 10X10X2MM datasheet.pdf
RES 876 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf