Murata Electronics North America LQW15AN2N3C80D
LQW15AN2N3C80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN2N3C80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.3NH 2.53A 22 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN2N3C80D.pdf
Availability of LQW15AN2N3C80D
QUANTITY
LQW15AN2N3C80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN2N3C80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN2N3C80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance2.3nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating2.53A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant15.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN2N3C80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN2N3C80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN2N3C80D Details Description
Related parts for LQW15AN2N3C80D
CHOKE ARRAY COM MODE 200 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT UP/DN CNTR 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 110A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
MF PLUS HCS CRIMP TERM MALE datasheet.pdf
VARISTOR 19.2V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
BLZP 5.00/04/270LR SN OR BX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-220-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf