Murata Electronics North America LQW15AN2N5B00D
LQW15AN2N5B00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN2N5B00D
Brief Description
FIXED IND 2.5NH 850MA 50 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN2N5B00D.pdf
Availability of LQW15AN2N5B00D
QUANTITY
LQW15AN2N5B00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN2N5B00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN2N5B00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.5nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant15GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN2N5B00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN2N5B00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN2N5B00D Details Description
Related parts for LQW15AN2N5B00D
DIODE GEN PURP 40V 200MA SMINI2 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 311 I/O 400FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ D2PAK datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
LIGHTING CONTROL PANEL 8 RELAY datasheet.pdf
IDC SOCKET 40POS W/O STR GOLD datasheet.pdf