Murata Electronics North America LQW15AN3N9D80D
LQW15AN3N9D80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN3N9D80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 1.95A 30 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN3N9D80D.pdf
Availability of LQW15AN3N9D80D
QUANTITY
LQW15AN3N9D80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN3N9D80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN3N9D80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.9nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating1.95A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN3N9D80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN3N9D80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN3N9D80D Details Description
Related parts for LQW15AN3N9D80D
CAP FILM 2700PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS TTL PC datasheet.pdf
HEATSHRINK POLY 1" BLACK 150' datasheet.pdf
CAP CER 270PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
LED PANEL RED/GRN SNAP-IN datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CABLE 15 COND .156" FLAT M-CLR datasheet.pdf
C/A 3MM OFNP 50UM 0M3 MPO 21M datasheet.pdf