Murata Electronics North America LQW15AN3N9D80D
LQW15AN3N9D80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN3N9D80D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.9NH 1.95A 30 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN3N9D80D.pdf
Availability of LQW15AN3N9D80D
QUANTITY
LQW15AN3N9D80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN3N9D80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN3N9D80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.9nH
Tolerance±0.5nH
Current Rating1.95A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN3N9D80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN3N9D80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN3N9D80D Details Description
Related parts for LQW15AN3N9D80D
CONN HEADER 12POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF 6-DFN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 45NS 48TFBGA datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
AMPLIVARSPLICE datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
33UF 40V 6X10MM 85C 3000H datasheet.pdf