Murata Electronics North America LQW15AN43NG00D
LQW15AN43NG00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN43NG00D
Brief Description
FIXED IND 43NH 250MA 700 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN43NG00D.pdf
Availability of LQW15AN43NG00D
QUANTITY
LQW15AN43NG00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN43NG00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN43NG00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance43nH
Tolerance±2%
Current Rating250mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)700 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN43NG00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN43NG00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN43NG00D Details Description
Related parts for LQW15AN43NG00D
IC DGTL POT 256POS 14-SOIC datasheet.pdf
MPS W/ETHERNET CONTROL UNIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 6POS datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 14POS datasheet.pdf
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SINGLE-LEVEL 3MM T1 YLW datasheet.pdf
AXL E IOL AI1 I M12 S datasheet.pdf
IC REG SW 700V SMPS SOT223-4 datasheet.pdf