Murata Electronics North America LQW15AN4N7C00D
LQW15AN4N7C00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN4N7C00D
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 750MA 70 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN4N7C00D.pdf
Availability of LQW15AN4N7C00D
QUANTITY
LQW15AN4N7C00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN4N7C00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN4N7C00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance4.7nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating750mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN4N7C00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN4N7C00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN4N7C00D Details Description
Related parts for LQW15AN4N7C00D
DIODE ZENER ARRAY 10V SOT363 datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
WRAPOST RECEPT .015-.025" .505" datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V WHITE datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
IC BUFFER TRIPLE O-D OUT 8TSSOP datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf