Murata Electronics North America LQW15AN5N1C80D
LQW15AN5N1C80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN5N1C80D
Brief Description
FIXED IND 5.1NH 1.77A 40 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN5N1C80D.pdf
Availability of LQW15AN5N1C80D
QUANTITY
LQW15AN5N1C80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN5N1C80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN5N1C80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance5.1nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating1.77A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN5N1C80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN5N1C80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN5N1C80D Details Description
Related parts for LQW15AN5N1C80D
SWITCH SNAP SPDT 11A LEVER QC datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 196NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 119.4VC R6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 160VDC datasheet.pdf