Murata Electronics North America LQW15AN6N4G80D
LQW15AN6N4G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN6N4G80D
Brief Description
FIXED IND 6.4NH 1.38A 65 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN6N4G80D.pdf
Availability of LQW15AN6N4G80D
QUANTITY
LQW15AN6N4G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN6N4G80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN6N4G80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance6.4nH
Tolerance±2%
Current Rating1.38A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)65 mOhm Max
Q @ Freq33 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN6N4G80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN6N4G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN6N4G80D Details Description
Related parts for LQW15AN6N4G80D
DIODE GEN PURP 600V 150A TO218 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 16POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 76.8 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf