Murata Electronics North America LQW15AN6N8J00D
LQW15AN6N8J00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN6N8J00D
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 700MA 90 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN6N8J00D.pdf
Availability of LQW15AN6N8J00D
QUANTITY
LQW15AN6N8J00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN6N8J00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN6N8J00D
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN6N8J00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN6N8J00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN6N8J00D Details Description
Related parts for LQW15AN6N8J00D
CONNECTOR RECEPT 6POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 24-48V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FILTER EMI 47PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf