Murata Electronics North America LQW15AN7N7G80D
LQW15AN7N7G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN7N7G80D
Brief Description
FIXED IND 7.7NH 1.7A 50 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN7N7G80D.pdf
Availability of LQW15AN7N7G80D
QUANTITY
LQW15AN7N7G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN7N7G80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN7N7G80D
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15AN_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance7.7nH
Tolerance±2%
Current Rating1.7A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN7N7G80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN7N7G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN7N7G80D Details Description
Related parts for LQW15AN7N7G80D
CAP FILM 1200PF 5% 250VDC 1913 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14-DIP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V X8G 0603 datasheet.pdf
TFLEX XS4100 9" X 9" datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
SAW FILTER IF 298.74MHZ SMP-03 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR ATA 16.00 MA0 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 339MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf