Murata Electronics North America LQW15AN8N1G80D
LQW15AN8N1G80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN8N1G80D
Brief Description
FIXED IND 8.1NH 1.5A 69 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN8N1G80D.pdf
Availability of LQW15AN8N1G80D
QUANTITY
LQW15AN8N1G80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN8N1G80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN8N1G80D
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.1nH
Tolerance±2%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)69 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN8N1G80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN8N1G80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN8N1G80D Details Description
Related parts for LQW15AN8N1G80D
THERM PTC MINI-BEAD 3MM 130C datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 13A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf