Murata Electronics North America LQW15AN8N1J80D
LQW15AN8N1J80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN8N1J80D
Brief Description
FIXED IND 8.1NH 1.5A 69 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15AN8N1J80D.pdf
Availability of LQW15AN8N1J80D
QUANTITY
LQW15AN8N1J80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN8N1J80D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN8N1J80D
Chip RF Inductors
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_80
PackagingCut Tape (CT)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.1nH
Tolerance±5%
Current Rating1.5A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)69 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN8N1J80D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN8N1J80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN8N1J80D Details Description
Related parts for LQW15AN8N1J80D
CAP TANT 22UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION IXDI430YI datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED CBI 2MM 3X1 GRN,GRN,RED DIFF datasheet.pdf
RES 432 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.63V 73W datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 250MA 300 MOHM datasheet.pdf