Murata Electronics North America LQW15AN8N7G00D
LQW15AN8N7G00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN8N7G00D
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 540MA 140 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN8N7G00D.pdf
Availability of LQW15AN8N7G00D
QUANTITY
LQW15AN8N7G00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN8N7G00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN8N7G00D
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.7nH
Tolerance±2%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN8N7G00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN8N7G00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN8N7G00D Details Description
Related parts for LQW15AN8N7G00D
Connector Receptacle 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
OSC XO 66.666MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG PINK 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR INA231 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC SOT23-5 datasheet.pdf