Murata Electronics North America LQW15AN8N7H00D
LQW15AN8N7H00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN8N7H00D
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 540MA 140 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN8N7H00D.pdf
Availability of LQW15AN8N7H00D
QUANTITY
LQW15AN8N7H00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN8N7H00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN8N7H00D
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance8.7nH
Tolerance±3%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN8N7H00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN8N7H00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN8N7H00D Details Description
Related parts for LQW15AN8N7H00D
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 191 OHM 1% 5W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH PB SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf