Murata Electronics North America LQW15AN9N5J00D
LQW15AN9N5J00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15AN9N5J00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9.5NH 540MA 140 MOHM
Datasheet Download
LQW15AN9N5J00D.pdf
Availability of LQW15AN9N5J00D
QUANTITY
LQW15AN9N5J00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15AN9N5J00D
Internal Part NumberEIS-LQW15AN9N5J00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15A_00
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance9.5nH
Tolerance±5%
Current Rating540mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15AN9N5J00D
Related LinksLQW15AN, LQW15AN9N5J00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15AN9N5J00D Details Description
Related parts for LQW15AN9N5J00D
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-MSOP datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NPO 1206 datasheet.pdf