Murata Electronics North America LQW15CN18NJ00D
LQW15CN18NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15CN18NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 18NH 1.4A 46 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15CN18NJ00D.pdf
Availability of LQW15CN18NJ00D
QUANTITY
LQW15CN18NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15CN18NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW15CN18NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating1.4A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)46 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15CN18NJ00D
Related LinksLQW15CN, LQW15CN18NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15CN18NJ00D Details Description
Related parts for LQW15CN18NJ00D
RES SMD 76.8 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 2.61KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 298K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 48POS datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 10POS STR GOLD datasheet.pdf
IC CTLR POINT OF LOAD POL QFN datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" YEL JACKS NI datasheet.pdf
CTV 18C 18#20 PIN RECP datasheet.pdf
1 GHz, 5,500 V/Я Low Distortion Amplifier IC datasheet.pdf