Murata Electronics North America LQW15CN48NJ00D
LQW15CN48NJ00D picture photo
Mfg. Part Number
LQW15CN48NJ00D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 48NH 1.1A 78 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW15CN48NJ00D.pdf
Availability of LQW15CN48NJ00D
QUANTITY
LQW15CN48NJ00D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW15CN48NJ00D
Internal Part NumberEIS-LQW15CN48NJ00D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip RF Inductors
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW15C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance48nH
Tolerance±5%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)78 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW15CN48NJ00D
Related LinksLQW15CN, LQW15CN48NJ00D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW15CN48NJ00D Details Description
Related parts for LQW15CN48NJ00D
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FMAL R/A SLV PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADDER 28-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONN SMD BKWY HDR TIN 58POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC CAPSENSE 8K FLASH 16 QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1W DO214AC datasheet.pdf