Murata Electronics North America LQW1608A4N3C00T1M00-01
LQW1608A4N3C00T1M00-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQW1608A4N3C00T1M00-01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
LQW1608A4N3C00T1M00-01.pdf
Availability of LQW1608A4N3C00T1M00-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
LQW1608A4N3C00T1M00-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW1608A4N3C00T1M00-01
Internal Part NumberEIS-LQW1608A4N3C00T1M00-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship LQW1608A4N3C00T1M00-01 today.
SeriesLQW1608A4N3C0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type603
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW1608A4N3C00T1M00-01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQW1608A4N3C00T1M00-01 Details Description
Related parts for LQW1608A4N3C00T1M00-01
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 35mA Backlight 24-QFN-EP (4x4) datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/YELLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 252K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 37.5VC SMCJ datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 0606 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf