Murata Electronics North America LQW1608A5N6D00T1M00-01
LQW1608A5N6D00T1M00-01 picture photo
Mfg. Part Number
LQW1608A5N6D00T1M00-01
Datasheet Download
LQW1608A5N6D00T1M00-01.pdf
Availability of LQW1608A5N6D00T1M00-01
QUANTITY
LQW1608A5N6D00T1M00-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW1608A5N6D00T1M00-01
Internal Part NumberEIS-LQW1608A5N6D00T1M00-01
Delivery TimeIn stock, ship LQW1608A5N6D00T1M00-01 today.
SeriesLQW1608A5N6D0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-LQW1608A5N6D00T1M00-01
MURATA Product CategoryMURATA Components
LQW1608A5N6D00T1M00-01 Details Description
Related parts for LQW1608A5N6D00T1M00-01
LED T-8MM 610NM SORN DIFF 6"LD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
WRENCH BOX END 3/8" 5.51" datasheet.pdf
IC TRANSCVER 8BIT NON-INV 24SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.9PF 16V 01005 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 7.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf