Murata Electronics North America LQW18AN10NJ10D
LQW18AN10NJ10D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN10NJ10D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 800MA 58 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN10NJ10D.pdf
Availability of LQW18AN10NJ10D
QUANTITY
LQW18AN10NJ10D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN10NJ10D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN10NJ10D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_10
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance10nH
Tolerance±5%
Current Rating800mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)58 mOhm Max
Q @ Freq38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN10NJ10D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN10NJ10D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN10NJ10D Details Description
Related parts for LQW18AN10NJ10D
IC REG LDO 2.8V/2.6V 10DFN datasheet.pdf
COMBUST ANALYZER datasheet.pdf
PASS THRU MICRO MOUNT - WHITE datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 50A TO252 datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD INSERT 2PORT IVORY datasheet.pdf
CAP MICA 12PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf