Murata Electronics North America LQW18AN11NJ80D
LQW18AN11NJ80D picture photo
Mfg. Part Number
LQW18AN11NJ80D
Brief Description
FIXED IND 11NH 1.6A 52 MOHM SMD
Datasheet Download
LQW18AN11NJ80D.pdf
Availability of LQW18AN11NJ80D
QUANTITY
LQW18AN11NJ80D Order Process
Ship out your order
Specifications of LQW18AN11NJ80D
Internal Part NumberEIS-LQW18AN11NJ80D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Products
Chip RF Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesLQW18A_80
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance11nH
Tolerance±5%
Current Rating1.6A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)52 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.75GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.065" L x 0.035" W (1.65mm x 0.90mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LQW18AN11NJ80D
Related LinksLQW18AN, LQW18AN11NJ80D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
LQW18AN11NJ80D Details Description
Related parts for LQW18AN11NJ80D
DUCT SLOT TYPE F PVC LGY 6' datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 362MA 1.38 OHM datasheet.pdf
CABLE ASSY MDR 20-26POS M-M 5.0M datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
PITCH SPACER datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 36.02VC AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf